Marat Sade

Tüm çağların en aykırı, en düzen dışı insanlarından Marquis de Sade, Fransız Devrimi’nin en önemli sembollerinden Jean Paul Marat’ya yapılan suikastı anlatan bir oyun yazar ve Charenton Akıl Hastanesi’ndeki diğer tutsaklarla birlikte Marat’nın ölüm yıldönümünde sahneye koyar. Bu oyunla birlikte ölüm ile yaşam, devrim ile yıkım, düzen ile kaos, cinayet ile tutku birbirinin içine geçer ve trajikomik, uyumsuz bir senfoni akıl hastanesinin duvarlarında yankılanmaya başlar.

Kadıköy Emek Tiyatrosu ve Küçük Salon’un ilk işbirliği olan yapım, Peter Weiss’ın toplumcu düşünce ile bireyci düşünce arasındaki çatışmayı iki uç tarihsel karakter üzerinden kurguladığı ünlü eseri Marat/Sade’ı sahneye taşıyor.
Emre Tandoğan yönetmenliğindeki prodüksiyon, bir yandan metnin oyun içindeki oyun kurgusunu tüm renk ve hareketliliği ile sahneye taşırken, diğer yandan oyundaki felsefi tartışmayı yıkıcı kişiliği ve tüm toplumsal normları tehdit eden düşünceleri ile Marquis de Sade’ın perspektifinden yeniden kurgulayarak seyircisini hem toplumsal varoluşunu yeniden sorgulamaya, hem de kışkırtıcı bir teatral deneyime davet ediyor.

SEANSLAR

  TÜM SEANSLAR

  DAHA AZ GÖSTER

  Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

  OYUNCULAR & EKİP

  Batuhan GelenerMarat
  Sercan DedeSade
  Barış YılmazTellal
  Melike TekinSimone
  Rüya ErdoğanCorday
  Buğra ÜstünDupperet
  Mehmet Fahri EtikJacqoues Roux
  Pınar YıldırımPolpoch
  Elif ArmanKokol
  Gizem DinçRossignol
  Ege ErkalCucurucu
  Umut GöncüHasta
  Dilara ÜkHasta
  Emre TandoğanHasta
  Mert YağlıözCoulmier
  Gamze BayraktaroğluHemşire
  Eray Bekir MursalHasta Bakıcı

  Peter WeissYazar
  Aytuğ ErdilÇevirmen
  Emre TandoğanYönetmen, Besteci, Dekor Tasarım, Işık Tasarımı
  Anıl Can BeydilliDramaturg
  Hilal PolatKostüm Tasarım
  Songül KarakoçAfiş Tasarım
   
  BİZDEN HABERDAR OLUN