Zenhar - Bir Tören Oyunu

“dünya nasıl değiştirilir? hikayeyi değiştirerek!”
- Charles Eisenstein

“biz bu oyunda sizinle birlikte, sizin de katılabileceğiniz, İNTERAKTİF OLMAYAN, hayır hayır interaktif değil, ama seyirci de kalmayacağınız, katılımcı olabileceğiniz bir tören yapmak istiyoruz… ama tören nasıl yapılır BİLMİYORUUUUUZ! bilmiyoruz çünkü, ortak inandığımız bir şey kalmadı. kaldı mı? şimdi burada Dionysos töreni yapsan Grek kültürünü yağmalarsın. erginleme töreni yapsan Kızılderili kültürünü yağmalarsın. geçit töreni yapsan, cumhuriyet kültürünü yağmalarsın. ay pardon o bizim kültürümüz olmuyor mu? oluyor mu? BİLMİYORUUUUUZ!”

eski anlam yaratma mekanizmalarımız artık işe yaramıyor. içinde yaşadığımız her sistem bir çeşit çöküş içinde gibi. bizi bir arada tutan büyük bir anlatı yok. eski dünya, mitolojisiyle birlikte ölüyor. yeni dünya ise henüz gelmedi. Eisenstein’ın deyimiyle, hikayeler arasındaki yerdeyiz.

Kara Kabare Topluluğu, kendini birçok farklı katmanda bu geçişi kolaylaştırmaya adadı. yeni oyunumuz “Zenhar” bir geçiş töreni olarak tasarlandı. yeni dünyayı çağırırken, yeni bir anlatının doğmasına alan açarken, en başından beri bizi hiç terk etmemiş doğanın döngüleriyle uyumlandık.

hikaye, yani medeniyetlerin temelindeki anlatı, kendisini katılımcılıkla üretiyor. yeni bir anlatı keşfederken, sizi seyirci olmaya değil, doğrudan “katılımcı” olmaya davet ediyoruz!

SEANSLAR

  TÜM SEANSLAR

  DAHA AZ GÖSTER

  Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

  OYUNCULAR & EKİP

  Sinem Hacıoğlu 
  Sevi Cemre Cingirt 
  Selami Üstübi 
  Mehtap Demirel 
  Mehmet Bezgin 
  İdil Özaydın 
  Gamze Dar 
  Alper Bora Koçak 
  Boran Karakoç 
  Tuba Karabey 
  Miray Akçay 
  Dilan Erdoğan 
  Sinan Gülşen 

  Şirvan AkanYazar, Yönetmen
  Murat BakırIşık Tasarımı
  Nazım ÇınarMüzik
  Cem ÇelikFotoğraf
  Fuat DeğirmenciAfiş Tasarım
   
  BİZDEN HABERDAR OLUN